Tüm sitelerde ÜCRETSİZ Domain + Hosting + Free SSL fırsatını kaçırmayın!
12 Ay Taksit İmkanı14 Gün Koşulsuz İadeKURUMSALİLETİŞİM

Hizmet Sözleşmesi

GENEL
İşbu Sözleşme, Yenidoğan Mah. Hilal Sk. No: 1/23 Bayrampaşa İstanbul adresinde mukim Neta Website Olcay YILMAZ (sözleşmede bundan sonra kısaca "Neta Website" olarak anılacaktır) ile hazır web sitesi içerik yönetim sistemini, hazır web sitesinin kullanım hakkını ve ek hizmetleri satın alacak olan şahıs veya şirket (sözleşmede bundan sonra kısaca "Müşteri" olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

Neta Website tarafından hizmet (hazır web sitesi içerik yönetim sistemini, hazır web sitesinin kullanım hakkını ve ek hizmetler v.b.) alarak bu sözleşmedeki koşulların tamamını kabul etmiş bulunacaksınız.

Söz konusu hizmet sözleşmesinin Müşteri'ler tarafından okumaması veya okuduğunuz halde bunlara uygun davranmamasından kaynaklanabilecek her türlü maddi veya manevi zararlarından Neta Website ya da Neta Website çalışanlarının cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu sözleşmenin yürürlüğe girmesi ile birlikte taraflar yapılacak işlemlerin bu sözleşmede belirtilen esaslara ve hükümlere göre sürdürüleceğini, sözleşmede düzenlenmeyen hususlarda Türk Ticaret Kanunu ve ilgili yasa mevzuatın geçerli olduğunu kabul ve beyan eder. Sözleşmede doğabilecek kısmi hükümsüzlükler sözleşmenin kalan kısmının geçerliliğine helal getirmez.

Neta Website, dilediği zaman hizmet sözleşmesini, tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

MADDE 1. SÖZLEŞME KONUSU HİZMET / ÜRÜN BİLGİLERİ
1.1. İş bu sözleşmenin konusu, Müşteri'nin Neta Website’ye ait www.netawebsite.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda internet sitesinin barındırılacağı ALAN ADI'nı belirterek siparişini verdiği, ek hizmetler ve/veya hazır web sitesi yazılımının 1 (bir) yıllık kiralanması, internet ortamında barındırılması ile kurulum ve satış sonrası verilen hizmetlerin niteliklerini ve sınırlarını belirler.

1.2. Ürünlerin / Hizmetlerin temel özelliklerini NETA WEBSİTE’ye ait internet sitesinde yayımlanmaktadır. NETA WEBSİTE tarafından kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.

1.3. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar yıllık hazır web sitesi yazılımı kiralama yada ek hizmet satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

MADDE 2. KİRALAMA ESASLARI
2.1. Hazır web sitesi yazılımı belirli bir süre için kiralanan bir yazılımdır ve sadece Neta Website'ye tarafından yönetilen sunucularda barındırılabilir. Müşteriler kiraladığı hazır web sitesini kendisine yada başka bir firmaya ait bir sunucuya kurulmasını talep edemez.

2.2. Hazır web sitesi yazılımı kiralama hizmeti Neta Website tarafından yönetilen sunucularında barındırılır ve Neta Website dışında hiç kimse FTP bilgileri, veritabanına erişim ve müdahale yetkisine sahip değildir. Müşteri site yazılım kodları ve veritabanı üzerinden kira karşılığı yararlanma hakkı dışında hiçbir hakka sahip değildir. Kodların veya veritabanının kendisine verilmesini talep edemez. 3. kişilerle paylaşamaz ve kendisi de hiçbir şekilde alamaz.

2.3. Hazır web sitesi tasarımları Müşteri'ye özel olarak hazırlanmadığı ve Müşteri'nin bu tasarımları üzerinde telif ya da tasarım hakkı bulunmadığı gibi, kiralama süresi sonunda tasarımın kendisine verilmesini talep edemez. Hazır web sitesi temalarının tüm lisans hakları Neta Website'ye aittir.

2.4. Neta Website, Müşteri'ye ait web sitesi içeriğinin yedeklerini aylık olarak alır ve saklar. Kiralama süresi bitiminde Müşteri sözleşmeyi yenilemek istemez ise, web sitesi içeriği sözleşme bitimin tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde sunuculardan tamamen silinir.

2.5. Hazır web site içeriğinde kullanılan tüm görsel ve yazılı materyallerin kullanımında kaynaklanacak tüm yasal ve hukuki sorumluluk Müşteri'ye aittir.

2.6. Müşteri, Neta Website'den aldığı yazılım kiralama hizmetlerini, her ne surette olursa olsun Neta Website'nin önceden açık yazılı onayı olmadan 3. şahıslara kiralayamaz, devredemez, paylaşamaz ve paylaştıramaz. İş bu maddenin ihlali Neta Website'ye sözleşmeyi bedel iadesiz tek taraflı fesih hakkı verir.

2.7. Neta Website'den alının hizmetlerde, Müşteri'den kaynaklanan kesinti, gecikme veya benzeri durumlarda hizmet süresi uzatılamaz ve Müşteri kendi kullanım alanında oluşacak internet bağlantısı, bilgisayar, yazılım ve işletim sistemi gibi tüm aksaklıkları gidermek yükümlülüğündedir.

2.8. Neta Website, Mmüşteriİ'nin önceden iznine gerek olmaksızın Neta Website kullanıcısı ve müşterisi olduğunu kamuya açıklamaya, Müşteri'nin isim ve logosunu kendi referanslar sayfasında ve tanıtımlarında kullanmaya ve kendi siteden bağlantı linki eklemeye yetkisi olduğunu kabul ve beyan eder. Ayrıca Neta Website tasarımını yapmış olduğu hazır web sitelerinin sayfalarının altında bulunan imza niteliğindeki alana kendi logo / firma adı ve bağlantı linkini ekleme yetkisi olduğunu kabul ve beyan eder. Müşteri isterse Neta Website'nin imzası niteliğindeki sayfa altı logo isim ve bağlantı linkini ücreti karşılığında kaldırmayı talep edebilir.

MADDE 3. İÇERİK YÖNETİMİ
3.1. Hazır web site içeriğinde kullanılan tüm görsel ve yazılı materyallerin kullanımında kaynaklanacak tüm yasal ve hukuki sorumluluk Müşteri'ye aittir.

3.2. Yasalar aykırı içerikler, Neta Website tarafından yetkili birimlere rapor edilecektir.

3.2. Hazır web sitesinin yönetim ve kullanım hakkı Müşteri'ye ait olup, kanunen suç teşkil eden her türlü içerikten Müşteri sorumludur. Neta Website’nin herhangi bir içerik denetleme sorumluluğu bulunmamaktadır. Neta Website gerekli gördüğü durumlarda hiçbir kanuni yaptırımı beklemeksizin Müşteri’ye ait haksız veya suç teşkil eden içerik Müşteri’ye ayrıca bir ihtara gerek kalmaksızın yayından kaldırılabilir ya da gerekli hallerde internet sitesi tamamıyla kapatılabilir.

3.3. Neta Website, haksız ve suç teşkil eden içeriğe (pornografi, fuhuş, uyuşturucu, kumar, büyü, v.b.) sahip hizmeti (hazır web sitesini) bedel iadesiz iptal etme hakkına sahiptir.

3.4. Haksız ve suç teşkil eden içeriğe sahip olduğu için hizmetine son verilen müşterilerden elde edilen kazanç, gerekli masraflar (KDV, hosting, alan adı, gelir vergisi v.b.) çıkartıldıktan sonra, Neta Web Site Tarafından belirlenen yardım kuruluşlarına bağışlanacak ve dekontu web sitemizin blog sayfasında yayımlanacaktır.

Bağış yapılacak yardım kuruluşları;

Türk Eğitim Vakfı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
Darüşşafaka Cemiyeti
Kansersiz Yaşam Derneği
Lösev
Mehmetçik Vakfı
TEMA Vakfı

3.5. Hazır web sitesi paketiyle birlikte kiralan sunuculara yüklenecek bütün zararlı yazılımlardan Müşteri sorumludur. Gerekli durumlarda, Neta Website, ücret iadesi yapmadan veya kısmen ücret iadesi yaparak hizmetlerinizi sonlandırma hakkına sahiptir.
3.6. Neta Website yönetiminde olan sunuculara, Müşteri tarafından yüklenen zararlı yazılımlardan dolayı oluşabilecek maddi ya da manevi zararlarda hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmeyecektir. Ayrıca zararlı yazılım nedeniyle diğer Müşteri'lere verilen bütün maddi ya da manevi zararları karşılama yükümlülüğü zararlı yazılımı yükleyen Müşteri'ye aittir.

MADDE 4. E-POSTA KULLANIMI VE SPAM YASAĞI
4.1. Hazır web sitesi paketi ile birlikte kiralanan sunucu üzerinden, açmış olduğunuz kurumsal e-posta hesaplarında yaşanacak herhangi bir teknik sorunun çözümünden, yer sağlayıcı firmanın sorumlu olduğunu ve yaşanan bu aksaklıktan Neta Website sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş bulunuyorsunuz.

4.2. Toplu e-posta gönderimi yapılması ya da SPAM mail gönderilmesi yasaktır. E-posta hizmetleri sadece normal yazışmalarınız için kullanılmak üzere sunulan bir hizmettir.

4.3. Neta Website'den hazır web sitesi paketiyle birlikte kiralamış olduğunuz sunuculardan (hosting) oluşturulan kurumsal mailleriniz ile istenmeyen e-posta gönderimi, toplu e-posta gönderimi ve spam e-postaların gönderilmesi yasaktır. Bu hususa uymadığınız taktirde, aldığınız hizmet haber verilerek yada haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. Neta Websitenin çözüm ortağı olan servis sağlayıcı firmanın IP bloğu e-mail kara listelerine(black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

4.4. Hazır web sitelerin sunucularının kontrol paneli (Plesk Panel) Neta Website yönetiminde olmasına rağmen, web sitelerinin sunucu altyapısını sağlayan ve barındıran farklı bir yer sağlayıcı firmadır. Çözüm ortağımız olan yer sağlayıcı firma, IP bloğunun e-mail kara listelerine girmesi durumunda, buna sebebiyet veren Müşteri'den bu durumun düzeltilmesi için gerekli ücreti talep etme hakkına sahiptir. Bu ücret, Neta Website'den ve yer sağlayıcı firmadan bağımsızdır ve IP bloğunun e-mail kara listelerinden temizlenmesi için kullanılacaktır. Neta Website'den hizmet alarak, bu gibi durumlarda, gerekli ücreti, talep edilen süre içerisinde ödeyeceğinizi kabul etmiş sayılıyorsunuz.

MADDE 5. HOSTİNG KULLANIMI
Neta Website'den satın aldığınız hazır web sitesi paketine göre belli bir hosting alanına sahip olacaksınız. Web sitesi ve e-postaların içerikleri dahil toplam inode limiti 100.000'dir. Bu alını doldurulması ya da aşılması durumunda hizmetiniz askıya alınacaktır. Hosting paketi aşımında dolayı askıya alınan hesap, ek hosting paketi satın alınarak yükseltileceğini ve aktif hale getirile bileceğiniz kabul etmiş sayılıyorsunuz.

MADDE 6. TRAFİK KULLANIMI
Müşteri satın aldığı hazır web sitesi paketine göre belirli bir aylık trafik limitine sahiptir. Bu limitin doldurulması ya da aşılması durumunda kiralan hizmet (hazır webs sitesi) bir sonraki aya kadar ya da ek trafik satın alana kadar, otomatik olarak askıya alınabilir. Kullanılmayan web sitesi trafiği bir sonraki aya aktarılmaz.

MADDE 7. YEDEKLEME VE VERİ KAYBI
Neta Website, Müşteri'ye ait içeriğin yedeklerini aylık olarak alır ve saklar. Kiralama süresi bitiminde Müşteri sözleşmeyi yenilemek istemez ise, web sitesi içeriği sözleşme bitimi tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde sunuculardan tamamen silinir. Neta Website, yedekleme hizmetini size bir kolaylık olması için sunar, yedekler konusunda kesinlikle garanti vermez. Herhangi bir nedenle yaşayabileceğiniz veri kayıplarından kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MADDE 8. TEKNİK DESTEK VE KAPSAMI
8.1. Neta Website'den aldığınız hizmeti kapsamayan konularda herhangi bir destek sağlamayacağını kabul ediyorsunuz.

8.2. Neta Website, sadece sorunsuz çalışan hazır web sitesi yazılımını teslim etmekle yükümlüdür. Müşteri kendi kullanım alanında oluşacak internet bağlantısı, bilgisayar, yazılım ve işletim sistemi gibi tüm aksaklıkları gidermek yükümlülüğündedir.

8.3. Neta Website'nin teknik desteği tema seçimi üncesi yönlendirme, kontrol paneli kullanımı, hazır web sitesinin ilk kurulumu ve daha sonradan yaşana bilecek sorunların düzeltilmesi gibi konuları kapsar.

8.4. Hazır web sitesine içerik ekleme, sayfa oluşturma gibi site düzenleme hizmeti destek kapsamı dışında kalmaktadır. Neta Website, Müşteri isteğine bağlı olarak site düzenleme konusunda da destek sunmaktadır. Bu hizmetle ilgili ek ücretlendirme Neta Website'ye ait www.netawebsite.com internet sitesinin fiyatlar sayfasında yer almaktadır.

8.5. Neta Website, destek hizmetini e-posta, whatsapp, telefon yoluyla ya da yüz yüze vermektedir.

8.6. Destek hizmet, Neta Website'ye ait www.netawebsite.com internet sitesinde belirtilen mesai saatleri içerisinde verileceğini kabul ediyorsunuz.

MADDE 9. ZARARI KARŞILAMA
Neta Website'den hizmet alarak, firmamızı herhangi bir şekilde zarara uğratmayacağınızı, maddi ya da manevi zarar vermeyeceğinizi kabul ediyor ve verilen herhangi bir zararı karşılayacağınızı kabul ve beyan ediyorsunuz.

MADDE 10. FERAGAT
Oluşabilecek bir hack olayında hizmetin kullanılamaması, verilerinizin ve/veya bilgilerinizin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda Neta Website sorumluluk kabul etmeyecektir.

MADDE 11. YASAL BİLGİ VERME
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Neta Website, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında müşterilere ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

2. Neta Website'nin müşterilerle akdettiği "Mesafeli Satış Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

3. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

4. Müşterilerin hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

MADDE 12. TEBLİGAT
İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Neta Website’nin bilinen e.posta adresi ve kullanıcının siparaş formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Müşteri, sipariş verirken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak Neta Website'ye bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

MADDE 13. DELİL SÖZLEŞMESİ
Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın e-postaları, beyan ettikleri sipariş formları ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

MADDE 14. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Hemen Fiyat AlınBize Yazın